Вітаю!
Мене звуть Оксана Мороз.
Я засновниця волонтерської ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем"
Майже 20 років працювала в комунікаціях. Серед моїх клієнтів були топ-політики та бізнесмени, знайомі кожному з вас.
В серпні 2019 я залишила цю сферу. Зараз вчу українців протистояти інформаційним вірусам - фейкам та маніпуляціям. Конвертую свої знання в розробку ефективних інструментів просвітництва.
Моя ціль - навчити 7 млн українців інформаційній гігієні до 2024 року.
Мої перші дві книги "Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців" та "Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню" стали переможцями Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2020" (номінація "Обрії"). Також "Нація овочів?" отримала 3-е місце в премії бізнес-книг KBU AWARDS-2020 (номінація "Особисте зростання").
З 2015 року постійний запрошений спікер Києво-Могилянської бізнес-школи.
Авторка та ведуча радіо- і телепрограм з інфогігієни.
В чому проблема?
3%
українців під час дослідження зуміли розпізнати фейки (в 2019 таких було 11%)
І це з урахуванням того, що вони просто відповідали на запитання анкети, а не знаходилися в реальному житті, під тиском інформаційного шуму. При цьому половина українців вважають, що вміють розпізнавати фейки.
73%
українців у Facebook не мають базової інфогігієни
Вони поширюють посилання на сайти-сміттярки, фейки, маніпуляції, проходять тести, які крадуть дані. Аналогічна ситуація із співробітниками великих компаній.
62%
українців дізнаються новини з соціальних мереж. Це більше ніж з ТБ чи інших джерел
Соціальні мережі не мають ніякого відношення до об'єктивної інформації. Натомість вони є ключовими розповсюджувачами інформаційних вірусів. Для того, щоб черпати з них новини, потрібно добре вміти розпізнавати брехню
Джерело: дослідження 2020, Internews
Джерело: дослідження 2021, Як не стати овочем
Джерело: дослідження 2020, Internews
Чому важлива інфогігієна в компанії?
Для захисту бізнесу
Доступність інструментів для інформаціних атак росте. За кілька тисяч доларів можна нанести суттєву шкоду для репутації. Співробітники завжди на передовій. Від їх вміння розрізняти брехню і правду залежить результативність атаки.
Для захисту колективу
У світі постійна турбулентність, кількість маніпуляцій та фейків росте. Це впливає на ефективність бізнесу та продуктивність людей. Їхній емоційний та психологічний стан.
Для захисту рідних
Вам важко їм пояснити, як фільтрувати інформацію, не вестися на фейки. Пояснити і не посваритися. Ви хочете їх захистити від шкідливого впливу інформації.
Ціль ініціативи
«Як не стати овочем»:
навчити базовій інформаційній гігієні до 2024 року
7 000 000 українців
Мій підхід
Знаю, як працює індустрія створення інформаційних вірусів зсередини. Вчу тому, що заважало б мені, як маніпулятору.
Мій підхід базується на розумінні як розповсюджуються маніпуляції. Суть інформаційних вірусів постійно змінюється, а от розповсюджують їх одними й тими ж інструментами. Саме цьому вчу.
Якщо ви компанія чи організатор events і вашу аудиторію цікавить інформаційна гігієна — розроблю для вас індивідуальну тему та формат виступу
Періодично я проводжу публічні лекції чи навчальні курси. Їх анонси будуть на сторінці «Як не стати овочем» та на моєму Facebook.
60+% доходу
від співраці з бізнесом спрямовується на фінансування проектів ініціативи з інфогігієни «Як не стати овочем»
Деталі ініціативи опубліковані тут